tel. 501 322 518


Zbiorniki

środowisko

Przepompownie

Oczyszczalnie ściekow

Separatory oleju i tłuszczu

Obecne przepisy wymuszają na nas stosowanie w pewnych okolicznościach urządzeń chroniących środowisko. Takimi urządzeniami są separatory oleju (substancji ropopochodnych) , separatory tłuszczu. Sytuacji, w których powinniśmy korzystać z separatorów jest wiele. Separatory mają za zadanie oddzielić olejów oraz tłuszcze od reszty ścieków. Oferowane przez nas urządzenia można wykorzystywać zarówno w instalacjach przemysłowych jak i komunikacyjnych np. myjnie parkingi , stacje paliw itp. Duże zróżnicowanie oferowanych produktów pozwala na precyzyjny dobór konkretnego rozwiązania. Aby dowiedzieć się, które separatory sprawdzą się lepiej w Państwa przypadku, wystarczy się z nami skontaktować: telefonicznie lub droga mailową.

Separatory oleju KPO tak jak i SSR to oddzielacze substancji ropopochodnych. Wszystkie rodzaje separatorów KPO są zintegrowane z osadnikiem i wyposażone są w filtr koalescencyjny. Dzięki swojej konstrukcji separatory na wylocie osiągają wysoki stopień redukcji zanieczyszczeń. Prezentowane sprzęty gwarantują zredukowanie zanieczyszczeń substancjami ropopochodnymi do 5 mg/l i 2 mg/l. Separatory SSR do wielkości 5 l/s standardowo wyposażone w osadnik wstępny. Dobry separator oleju znacznie oczyści wodę i pozytywnie wpłynie na środowisko.

Naszym nowym produktem są separatory do myjni samochodowych.

Separatory oleju KPO

Separatory substancji ropopochodnych typu KPO oddzielają związki ropopochodne od wód opadowych i  technologicznych. Wykonane są z płyt lub kręgów PP lub PE.  Przy odpowiednim przygotowaniu separatory można umieszczać także w pasach jezdni i poza pasami.


Separatory oleju SSR

Separatory oleju typu SSR to separatory o takim samym przeznaczeniu jak separatory KPO lecz o innej konstrukcji. Separatory te chętnie są stosowane w myjniach. Można je stosować w warsztatach samochodowych , ślusarskich , przy małych parkingach , stacjach benzynowych itp.Separatory SSR najczęściej do nabycia od zaraz.

Separatory tłuszczu STS

Separatory tłuszczów spożywczych STS są również produkowane przez Firmę Metal-Bud. Są to separatory których zadaniem jest oddzielenie tłuszczów spożywczych od ścieków kierowanych do oczyszczalni i najczęściej sa stosowane w obiektach wyposażonych w stołówki i duże kuchnie. 

Meta Bud Gliwice, ul. Mechaników 9